מחלות נלוות

למרות שהידרדניטיס סופורטיבה פוגעת בעור, המחלה היא מחלה דלקתית, כלומר לאנשים החולים במחלה זו יש חוסר איזון במערכת החיסון שלהם.
ישנן מספר מחלות אשר נחשבות למחלות נלוות להידרדניטיס סופורטיבה – חלק ממחלות אלה כולל:

דלקת מפרקים ספונדילוארטרופתית

דלקת מפרקים

 

אנשים החולים בהידרדניטיס סופורטיבה הינם בעלי נטיה מוגברת לחלות בדלקת מפרקים מסוג ספונדילוארטרופתי ביחס לאוכלוסיה הכללית.

מחלת קרוהן

מחלת קרוהן

 

מחלת קרוהן הינה סוג של דלקת מעיים אשר גורמת לגירוי של המעיים או של מערכת העיכול. בדרך כלל היא פוגעת בחלק הסופי של המעי הדק (האיליום) או המעי הגס (הקולון), אבל היא עשויה לפגוע בכל מקום שבין הפה לקצה פי הטבעת. הדלקת עשויה לפגוע בחלקים של מערכת העיכול עם הזמן, ובנוסף לגרום לסיבוכים כמו היצרות המעי הגס.

כמעט חמישית מהחולים בהידרדניטיס סופורטיבה עשויים להיות חולים גם בקרוהן.

דיכאון

דיכאון

 

להידרדניטיס סופורטיבה יש השפעה שלילית על איכות החיים של אנשים החולים בה. העובדות מצביעות על כך שאנשים החולים בהידרדניטיס סופורטיבה סובלים גם מדיכאון. דיכאון מוגדרת כתופעה רפואית הגורמת להרגשת עצב תמידית, אובדן עניין ותחושה של ייאוש. החומרה של התסמינים עשויה להשתנות מאדם לאדם.1,5

ממאירויות

ממאירויות

 

אנשים החולים בהידרדניטיס סופורטיבה הינם בעלי סיכון גבוה יותר לסרטן לעומת האוכלוסייה הכללית. סוגי סרטן מסוימים המדווחים כוללים קרצינומה עורית של תאי קשקש, סרטן ריריות הפה, וסרטן תאי כבד.

אקנה קשה

אקנה קשה

 

מאפיינים של אקנה קשה כוללים בעיקר קשריות (nodules) מוצקות הנעוצות עמוק בעור, דלקת והרס ניכר של העור. אזורים נגועים אלה יכולים להפוך למזוהמים, דבר העלול לגרום לצלקת בהיעדר טיפול.

אקנה בדרגה חמורה הינה מחלה נלווית להידרדניטיס סופורטיבה, למרות שיש סיכוי של אבחון לא נכון של אקנה באנשים החולים בהידרדניטיס סופורטיבה.

בנוסף, הידרדניטיס סופורטיבה עשויה לפגוע באיכות החיים של אנשים החולים במחלה.